fbpx

רוביק דנילוביץ׳

ראש העיר – באר שבע

תושבי באר שבע והנגב יקרים!

בית הספר למשחק על שם גודמן הינו פנינה יקרה לחוויה התרבותית במטרופולין

באר שבע. מעל לעשור בית הספר מאתגר את גבולות היצירה ויוצק ערך מוסף ומשמעותי לתחום האמנות והתרבות.

הצלחת בית הספר מעידה על פריחת הרוח והיצירה בבאר שבע. הפקות המקור

מייצגות אותנו בגאון בחזית התרבותית בארץ.

מרגשת במיוחד היא הפיכתו של בית הספר לחלק בלתי נפרד מהקהילה בעיר.

שיתוף הפעולה ההדוק עם תושבינו בא לידי ביטוי במגוון רחב של יוזמות,

בין היתר: הצגות, סדנאות והתנדבויות.

עיריית באר שבע תמשיך לעודד ולתמוך בתרבות הפנאי ולקדם מגוון רחב של

מוקדי יצירה ואומנות. העשייה התרבותית והחברתית הענפה בעיר מתאפשרת רבות בזכות שותפינו למלאכה.

אני מודה לכל אחד ואחת מכם ומאחל לנו עוד שנים רבות של יצירת תרבות מובילה.

שלכם,

רוביק דנילוביץ’

לארי גודמן ז”ל

נשיא כבוד בית הספר

Dear Friends,

As a believer in David Ben-Gurion’s vision that the Negev must be developed in order for Israel to achieve its full potential, the Lillian and Larry Goodman Foundation has sought opportunities to enhance the lives of Be’er-Sheva residents, while also attracting tourists to this blossoming city.

When we decided to support the renovations for and the establishment of the Goodman Theater and Acting School, we hoped that it would serve as an important cultural touchstone for the entire Negev. I am proud of the school’s continued growth for both nurturing new talent and offering a

first-rate theater experience. Exceeding our expectations, the Theater and Acting School has grown to be an important institution for the entire county.

The students at the school are not only full of talent; they have a generous spirit and give back to their community. Many are involved in volunteer programs within the city for youth at risk, special needs, and those who need creative fostering.

It is our hope to continue to educate and expand the cultural opportunities for the area youth for generations to come.

שמוליק יפרח

מייסד ומנהל בית הספר

שנים של עבודה באזור באר־שבע והדרום הביאו אותי להחלטה להוביל – עם מר רוביק דנילוביץ’, ראש עיריית באר־שבע – את רעיון הקמת בית הספר למשחק הראשון בנגב.

על מנת להוביל את בית הספר לרמה המקצועית הגבוהה ביותר לא חסכנו במיטב המורים ואנשי המקצוע. לשם כך העמידה לרשותנו עיריית באר־שבע את אחד המבנים החשובים בהיסטוריה התרבותית שלה: מבנה בית העם, שעבר שיפוץ והתאמה נרחבים, בתרומתם האדיבה של ליליאן ז”ל ולארי גודמן.

ייחודו של גודמן – בית ספר למשחק בנגב הוא דווקא בריחוקו מהמרכז, דבר המאפשר חממה אמיתית לשחקנים: סביבה בטוחה ותומכת ללימודים, במוסד קטן ומשפחתי, הממשיך ללוות את בוגריו שנים אחרי סיום לימודיהם.

אני מאמין ששחקן המשלים את הכשרתו בביטחון ביכולותיו ובמיומנויותיו, כשהוא מודע לאיכויותיו הייחודיות, ישתלב ביתר קלות בתעשייה לא פשוטה זו.

עם כניסתי לתפקיד מנכ”ל תאטרון באר־שבע, חוזק והתעצם החיבור בין בית הספר לתאטרון, מתוך אמונה שקשר זה מפרה ומעשיר את שני הגופים. בוגרי בית הספר משתלבים בהצגות הרפרטואר של התאטרון, ובימים אלה קמה קבוצת צעירים לתאטרון המורכבת מבוגרי גודמן בלבד. חברי הלהקה הצעירה זוכים לדיור מסובסד בעיר ולהתחייבות למספר הפקות בשנה עם מיטב הבמאים.

בית הספר רואה חשיבות עליונה בטיפוח הדור הבא של צרכני תרבות בכלל ותאטרון בפרט. כחלק מתפיסה זו הוקם בשנת 2009 – בשיתוף העירייה וקרן שותפות 2000המרכז למצוינות בתאטרון. מרכז זה הוא אבן דרך נוספת במהפכה התרבותית החדשה בנגב, ומטרותיו – לחשוף את כלל ילדי העיר, מגיל גן עד י”ב, לחוויית התאטרון, לאתר מצטיינים בתחום ולפתח את כישרונם. מרכז זה מספק תעסוקה רבה ליוצרים ולשחקנים מכל הארץ, בעדיפות לתושבי הדרום.

אני מזמין אתכם לבוא ולהיות שותפים ביצירה ייחודית ופורצת דרך ולקחת חלק בעשייה המחוללת שינוי אמיתי.

שמוליק יפרח

מנהל בית הספר ומנכ”ל תאטרון באר־שבע